Zapraszamy na stretching!

Zapraszamy na stretching!

NOWE ZAJĘCIA‼️ Już od najbliższego poniedziałku zapraszamy na Stretching o 20:30. Na zajęciach będą również elementy rolowania, dzięki czemu taka godzina stanowi nie tylko wartościowy trening dla ciała, ale także jest formą odnowy biologicznej.❤️

#stretching to rodzaj treningu, który powoduje wydłużenie mięśni i ich uelastycznienie. Stosowanie go regularnie zapobiega kontuzjom i znakomicie działa na równowagę. Sprawia, że twoje ciało jest zwinne i elastyczne, co zapewnia koordynację pomiędzy różnymi grupami mięśni. Zalety rozciągania:

✔️Większa elastyczność mięśni i stawów – całodniowe siedzenie za biurkiem może powodować uczucie zesztywnienia całego ciała, a nawet ból stawów. Dzięki rozciąganiu rozluźnisz mięśnie i stawy!

✔️Zmniejszone ryzyko kontuzji – nierozciągnięte mięśnie są napięte i skrócone. Łatwiej wtedy o kontuzję, nawet podczas niegroźnego upadku. Gibkie ciało pozwala na ruchy w większym i bardziej swobodnym zakresie.

✔️Poprawa krążenia i dotlenienia organizmu – nawet podczas wykonywania najprostszego zestawu ćwiczeń rozciągających możemy usprawnić przepływ krwi w organizmie. Lepiej wtedy funkcjonują wszystkie nasze narządy, w tym mózg!

✔️Poprawa samopoczucia – stretching to też pomysł na szybki relaks! Wykonywane w skupieniu ćwiczenia pozwalają się wyciszyć i skupić na tym co tu i teraz. Poza tym, rozciąganie tak jak każda inna aktywność fizyczna wyzwala endorfiny poprawiające nasz nastrój.😊

Stretching to trening dla każdego, w każdym wieku! Zapraszamy!❤️